Cătălin Dumitrașcu a fost numit astăzi în funcția de vicepreședinte al Forței Drepte la nivel național, marcând o nouă etapă în cariera sa politică și în evoluția partidului. Această numire vine în urma alegerilor din cadrul primului Congres al Forței Drepte desfășurat sâmbătă, la Palatul Parlamentului, potrivit unui comunicat de presă.
În plus față de funcția de vicepreședinte al Partidului Forța Dreptei, Cătălin Dumitrașcu este și liderul Organizației Județene Teleorman.
Candidatul Alianței Dreapta Unită pentru Primăria Alexandria
Pe lângă rolurile sale de conducere în partid, Cătălin Dumitrașcu este candidatul Alianței Dreapta Unită pentru funcția de primar al municipiului Alexandria.
În cadrul aceluiași Congres, Ludovic Orban a fost ales președintele Forța Dreptei, consolidându-și astfel poziția în fruntea partidului.

