liberinteleorman.ro

Alegeri 2024. Cine sunt primarii comunelor din Teleorman – Rezultate parțiale

Teleormănenii și-au exprimat preferințele electorale în cadrul alegerilor locale pentru primăriile din mediul rural, iar Partidul Social Democrat (PSD) a obținut majoritatea mandatelor pe 9 iunie 2024.

Alegerile locale din Teleorman au evidențiat o dominație clară a PSD în mediul rural, majoritatea comunelor alegând candidați din acest partid. De asemenea, Partidul Național Liberal (PNL) a reușit să câștige câteva primării, iar AUR și Forța Dreptei au obținut câte un mandat fiecare.

Rezultatele Alegerilor în Comunele din Teleorman:

  • Băbăița: Vîrtopeanu Stelea (PSD)
  • Balaci: Calotă Ilie (PSD)
  • Beciu: Manea Marius (PSD)
  • Beuca: Bădăuță Eugen (PNL)
  • Blejești: Pietreanu Narcis Cătălin (PSD)
  • Bogdana: Pirnea Marin (PSD)
  • Botoroaga: Ivan-Parpală Gheorghiță (PSD)
  • Bragadiru: Chisac Cristian-Ionel (PSD)
  • Brânceni: Gheorghe Sorin (PSD)
  • Bujoreni: Burcea Florentin (PSD)
  • Bujoru: Avram Ginel-Sorin (PNL)
  • Buzescu: Trăistaru Valentin (PSD)
  • Călinești: Haită Gabriel (PNL)
  • Călmățuiu: Nițu George-Valentin (PSD)
  • Călmățuiu de Sus: Udrea Laurențiu-Bogdan (PNL)
  • Cervenia: Slobozeanu Doru-Marius (PSD)
  • Ciolănești: Icleanu Viorel Ionel (PSD)
  • Ciuperceni: Stoicea Lucian (PSD)
  • Conțești: Peța Viorel (PSD)
  • Cosmești: Dinu Mihail (PSD)
  • Crângeni: Pîrvan Florin-Stelian (PNL)
  • Crângu: Dan Cristinel-Nicu (PSD)
  • Crevenicu: Iancu Adrian-Constantin (PSD)
  • Didești: Măceacă Barbu (PNL)
  • Dobrotești: Mănica Ion (PSD)
  • Dracea: Tismănaru Cristian-Adrian (PNL)
  • Drăcșenei: Popescu Marin (PSD)
  • Drăgănești de Vede: Stanciu Marius (PSD)
  • Drăgănești Vlașca: Ciuperceanu Ionuț Ciprian (PSD)
  • Fântânele: Pîrvan Ionel-Stelian (PSD)
  • Frăsinet: Ghimiș Florentin-Adrian (PSD)
  • Frumoasa: Dragne Marin (PSD)
  • Furculești: Pană Ginel-Florin (PSD)
  • Gălăteni: Ivana Iuliana (PNL)
  • Gratia: Florea Ion (PSD)
  • Islaz: Geară Ion (PSD)
  • Izvoarele: Ghena Dan (PSD)
  • Lisa: Băcanu Daniel Sorin (PNL)
  • Lița: Nonea Marian (PSD)
  • Lunca: Purcea Valeriu-Florin (PSD)
  • Măgura: Ionescu Atanase (PSD)
  • Măldăeni: Oprina Ion (PSD)
  • Mârzănești: Mazilu Liviu-Adrian (PSD)
  • Mavrodin: Stan Nicolae (PNL)
  • Mereni: Stoenescu Sergiu (PNL)
  • Moșteni: Tăbărana Vică (PSD)
  • Nanov: Ghene Adrian (PNL)
  • Năsturelu: Cristea Dănuț Florin (PSD)
  • Necșești: Bănăseanu Marian-Ilie (PSD)
  • Nenciulești: Necea Vița (PSD)
  • Olteni: Ionescu Violeta
  • Orbeasca: Necșuțu Ilie-Marian (PNL)
  • Peretu: Soreață Florin-Mihai (PSD)
  • Piatra: Strâmbu Costel (PSD)
  • Pietroșani: Picu Emil (PNL)
  • Plopii Slăvitești: Alexe Marcel (PNL)
  • Plosca: Grosu Daniel (PNL)
  • Poeni: Ilcuș Ionel (PNL)
  • Poroschia: Badea Iulian (PSD)
  • Purani: Necula Petrică (PNL)
  • Putineiu: Sima Ionuț-Dorin (PNL)
  • Rădoiești: Cioacă Ion (PSD)
  • Răsmirești: Mihai Viorel (PNL)
  • Săceni: Vișănoiu Marin (PSD)
  • Saelele: Cârjan Gabriel (PSD)
  • Salcia: Șună Marius (PSD)
  • Sârbeni: Șerban Stelian (PSD)
  • Scrioaștea: Anghel Alexandru (PSD)
  • Scurtu Mare: Lăzărescu Ilie-Costel (PSD)
  • Seaca: Dincă Marian-Emil (PNL)
  • Segarcea Vale: Gheldiu Claudiu-Gabriel (PSD)
  • Sfințești: Ceaușu Marian-Anișor (PSD)
  • Siliștea: Marin Alexandru (PSD)
  • Siliștea Gumești: Dicu Anișoara (AUR)
  • Slobozia Mândra: Ștefan Marinel (PSD)
  • Smârdioasa: Pomojnicu George (PSD)
  • Stejaru: Moise Alexandru (PSD)
  • Ștorobăneasa: Putineanu Marius-Mugurel (AUR)
  • Suhaia: Barbu Polexia-Georgiana (PNL)
  • Talpa: Netejoru Cleofir (PNL)
  • Tătărăștii de Jos: Neagoe Aurelian (PSD)
  • Tătărăștii de Sus: Dumitrescu Bogdan-Alexandru (PNL)
  • Țigănești: Pisică Florian-Gelu (PSD)
  • Traian: Cristea Gabriel (PSD)
  • Trivalea Moșteni: Bocăncilă Marius-Nicolae (PSD)
  • Troianul: Neagu Ionel (PSD)
  • Uda Clocociov: Bărbulescu Florica-Aurelia (PSD)
  • Vârtoape: Stancu Petre (PNL)
  • Vedea: Drăghici Aurel (PSD)
  • Viișoara: Neamu Tiberiu Dan (PNL)
  • Vitănești: Toader Gabriel (PSD)
  • Zâmbreasca: Răduț Marin (PSD)

Acestea sunt rezultate parțiale. Cum se conturează datele alegerilor puteți urmări aici în timp real.

Citește și: Adrian Gâdea și Victor Drăgușin, realeși în funcții cu peste 55% dintre voturi

Advertisement

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Banner

Publicitate

Publicitate

Articolul precedent

Dan Dobre a obținut un mandat în Consiliul Local Alexandria ca INDEPENDENT – Rezultate parțiale

Următorul articol

Un primar din Teleorman a câștigat alegerile cu procent de 100% – Harta rezultatelor parțiale

Cele mai recente articole de Actualitatea politică