liberinteleorman.ro

Universitatea Alexandria a învins Real Craiova pe teren propriu!

13 noiembrie 2017

Pe o vreme frumoasa, Universitatea Alexandria a disputat meciul cu numarul 8 din cadrul Ligii I de fotbal feminin, reusind sa se impuna, fara probleme, contra oltencelor de la Real Craiova, cu scorul de 7-0.
Alexandrencele au dominat meciul inca de la inceput, fetele antrenate de Calin Pistolea deschizand scorul in minutul 24, dupa o actiune colectiva. Pana la pauza gazdele si-au marit avantajul pe tabela cu inca doua goluri. Dupa pauza universitarele au continuat sa atace poarta adversa, marcand de 4 ori in repriza secunda. Golurile echipei din Alexandria au fost marcate de Claudia Pana 3, Cristina Tudorache 2 si Otilia Durla 2.
Jucatoarele care au evoluat in meciul de duminica, au fost: Mirela Abalasei (Georgiana Seceanu 46), Georgiana Gologan, Oana Dumitrache, Iulia Iorgoni, Otilia Durla, Andreea Dita ( Patricia Jderu 46), Cristina Tudorache, Caludia Pana ( Rodica Petrisor 67), Iulia Savescu, Andra Olaru, Cristina Sandu. Rezerve: Stefania Ivan, Bianca Bugean, Denisa Geaptar. Cu aceasta victorie, Universitatea Alexandria a urcat pe locul 4 cu 11 puncte, avand un golaveraj pozitiv cu 20 de goluri marcate si 8 primite.
Etapa viitoare, alexandrencele se deplaseaza la Timisoara pentru a disputa ultima etapa a turului contra echipei de pe locul 2.

Monica Vasilescu

Monica Vasilescu este redactor Realitatea.net și profesează ca jurnalist din anul 2007. Și-a început cariera în presa locală din județul Teleorman și a scris la mai multe publicații specializate pe investigații și subiecte anticorupție. A fost corespondent și colaborator al mai multor site-uri de știri în domenii precum: politic, social, eveniment, justiție. Este co-fondator al publicației Liber în Teleorman, premiată în cadrul Galei Superscrieri, în anul 2019, la secțiunea „Presă Locală”, cu diploma pentru "Curaj, Răbdare și Adevăr".

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.