liberinteleorman.ro

Trei tinere din Zimnicea au murit, noaptea trecută, într-un accident

6 mai 2018

În noaptea de 6 mai, în jurul orei 02.00, polițiștii au fost sesizați prin 112 cu privire la faptul că, pe raza comunei Năsturelu, a avut loc un accident rutier. În baza sesizării, polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat următoarele: o tânără, de 19 ani, din Zimnicea, a condus un autoturism pe DN5 C, la intrarea în comuna Năsturelu, și, într-o curbă spre dreapta, pe fondul neadaptării vitezei, a pierdut controlul asupra direcției și s-a răsturnat în afara părții carosabile. În urma evenimentului rutier a rezultat decesul conducătoarei auto și a altor două tinere, în vârstă de 17, respectiv 19 ani, precum și rănirea gravă a unei alte tinere, în vârstă de 19 ani, toate din Zimnicea. În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă, urmând a se propune soluție prin Parchet, se arată într-un comunicat al IPJ Teleorman.

Monica Vasilescu

Monica Vasilescu este redactor Realitatea.net și profesează ca jurnalist din anul 2007. Și-a început cariera în presa locală din județul Teleorman și a scris la mai multe publicații specializate pe investigații și subiecte anticorupție. A fost corespondent și colaborator al mai multor site-uri de știri în domenii precum: politic, social, eveniment, justiție. Este co-fondator al publicației Liber în Teleorman, premiată în cadrul Galei Superscrieri, în anul 2019, la secțiunea „Presă Locală”, cu diploma pentru "Curaj, Răbdare și Adevăr".

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Publicitate

Scoruri live

Articolul precedent

Porcii de la Salcia cumpără bolizi de lux, ca să umble liberi prin Teleorman. Alt BMW achiziționat de firma de porci a fiului lui Dragnea!

Următorul articol

Artificii și ciocolată de 18.000 lei pentru un oraș în faliment

Cele mai recente articole de Actualitate