Sergiu Iordan a fost numit OFICIAL subprefect al Teleormanului

în Actualitatea politică

USR l-a propus pe Sergiu Iordan pentru funcția de subprefect al Teleormanului, iar Guvernul l-a numit. Astăzi, în ședința de Guvern, a fost aprobată hotărârea privind numirea lui Iordan Sergiu-Mihai în funcţia de subprefect al județului Teleorman.

Conform unei proceduri, tot astăzi a fost confirmat și celălalt subprefect al județului: Voicu Nicoleta-Marilena, dar și prefectul Emilia Paraschivescu.

Premierul Florin Cîţu a anunţat că noii prefecţi şi subprefecţi vor depune jurământul, joi, 4 martie.

Monica Vasilescu este redactor Realitatea.net și profesează ca jurnalist din anul 2007. Și-a început cariera în presa locală din județul Teleorman și a scris la mai multe publicații specializate pe investigații și subiecte anticorupție. A fost corespondent și colaborator al mai multor site-uri de știri în domenii precum: politic, social, eveniment, justiție. Este co-fondator al publicației Liber în Teleorman, premiată în cadrul Galei Superscrieri, în anul 2019, la secțiunea „Presă Locală”, cu diploma pentru "Curaj, Răbdare și Adevăr".

1 Comment

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

*