liberinteleorman.ro

Programul Happy Cinema Alexandria pentru săptămâna 25-31 ianuarie

23 ianuarie 2019

Format 1

SCAPĂ, DACĂ POȚI, AVANPREMIERĂ, Acțiune
NORMAL 99′ N15
Miercuri 19:40
Joi 19:40

CALMUL DINAINTEA FURTUNII, AVANPREMIERĂ, Dramă
NORMAL 106′ N15
Miercuri 21:30
Joi 21:30

CUM SĂ-ȚI DRESEZI DRAGONUL 3 (DUB) 3D, AVANPREMIERĂ, Animație
3D 110′ AG
Sâmbătă 13:10
Duminică 13:30

DESTROYER, PREMIERĂ, Acțiune
NORMAL 123′ AP12
Vineri 22:00
Sâmbătă 19:10
Duminică 18:40
Luni 16:40
Marţi 19:10
Miercuri 17:00
Joi 17:00

DRUMUL UNUI CÂINE CĂTRE CASĂ (DUB), PREMIERĂ, Aventuri
NORMAL 96′ AG
Vineri 14:30
Sâmbătă 14:20
Duminică 14:10
Luni 14:10
Marţi 13:50
Miercuri 13:50
Joi 13:50

BURN THE STAGE: LOVE YOURSELF, PREMIERĂ
CONCERT 145′ AP12
Sâmbătă 18:30

MARY QUEEN OF SCOTS, PREMIERĂ, Biografic
NORMAL 125′ AP12
Vineri 22:10
Sâmbătă 16:30
Duminică 16:20
Luni 16:20
Marţi 16:00
Miercuri 16:00
Joi 16:00

GLASS, Dramă
NORMAL 129′ N15
Vineri 19:00
Sâmbătă 21:30
Duminică 21:30
Marţi 21:50
Miercuri 21:50
Joi 21:50

FAMILIE DE-A GATA, Comedie
NORMAL 119′ AP12
Vineri 19:30
Sâmbătă 21:50
Duminică 21:50
Luni 21:50
Marţi 21:30

PAPILLON, Crimă
NORMAL 133′ N15
Vineri 16:40
Duminică 19:00
Luni 19:00
Marţi 18:40
Miercuri 18:40
Joi 18:40

THE UPSIDE, Comedie
NORMAL 118′ AP12
Vineri 16:30
Sâmbătă 15:40
Duminică 16:00
Luni 14:00
Marţi 16:40
Miercuri 14:30
Joi 14:30

ASTERIX: SECRETUL POȚIUNII MAGICE (DUB) 3D, Animație
3D 85′ AG
Vineri 12:00
Sâmbătă 10:20
Duminică 10:20
Luni 12:00
Marţi 12:10
Miercuri 12:30
Joi 12:30

CRĂIASA ZĂPEZII: ȚINUTUL OGLINZILOR (DUB) 3D, Animație
3D 80′ AG
Vineri 12:30
Sâmbătă 12:20
Duminică 12:20
Luni 12:20
Marţi 12:00
Miercuri 12:00
Joi 12:00

RALPH RUPE NETU'(DUB) 3D, Animație
3D 112′ AG
Vineri 14:00
Sâmbătă 10:40
Duminică 10:50
Marţi 14:10

SECOND ACT, Comedie
LAST CHANCE 98′ AP12
Luni 19:20

ROBIN HOOD, Acțiune
LAST CHANCE 117′ AG
Luni 21:30

Format 2

Scapă, dacă poți – Acțiune, Avanpremieră, N15, Miercuri 19:40; Joi 19:40
Calmul dinaintea furtunii – Dramă, Avanpremieră, N15, Miercuri 21:30; Joi 21:30
Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, Avanpremieră, AG, Sâmbătă 13:10; Duminică 13:30
Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12, Vineri 22:00; Sâmbătă 19:10; Duminică 18:40; Luni 16:40; Marţi 19:10; Miercuri 17:00; Joi 17:00
Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG, Vineri 14:30; Sâmbătă 14:20; Duminică 14:10; Luni 14:10; Marţi 13:50; Miercuri 13:50; Joi 13:50
Burn The Stage: Love Yourself – Concert, Premieră, AP12, Sâmbătă 18:30
Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12, Vineri 22:10; Sâmbătă 16:30; Duminică 16:20; Luni 16:20; Marţi 16:00; Miercuri 16:00; Joi 16:00
Glass – Dramă, N15, Vineri 19:00; Sâmbătă 21:30; Duminică 21:30; Marţi 21:50; Miercuri 21:50; Joi 21:50
Familie de-a gata – Comedie, AP12, Vineri 19:30; Sâmbătă 21:50; Duminică 21:50; Luni 21:50; Marţi 21:30
Papillon – Crimă, N15, Vineri 16:40; Duminică 19:00; Luni 19:00; Marţi 18:40; Miercuri 18:40; Joi 18:40
The Upside – Comedie, AP12, Vineri 16:30; Sâmbătă 15:40; Duminică 16:00; Luni 14:00; Marţi 16:40; Miercuri 14:30; Joi 14:30
Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG, Vineri 12:00; Sâmbătă 10:20; Duminică 10:20; Luni 12:00; Marţi 12:10; Miercuri 12:30; Joi 12:30
Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG, Vineri 12:30; Sâmbătă 12:20; Duminică 12:20; Luni 12:20; Marţi 12:00; Miercuri 12:00; Joi 12:00
Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG, Vineri 14:00; Sâmbătă 10:40; Duminică 10:50; Marţi 14:10
Second Act – Comedie, Last Chance, AP12, Luni 19:20
Robin Hood – Acțiune, Last Chance, AG, Luni 21:30

Format 3

Vineri, 25 Ianuarie
12:00 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:00 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:30 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
16:30 The Upside – Comedie, AP12
16:40 Papillon – Crimă, N15
19:00 Glass – Dramă, N15
19:30 Familie de-a gata – Comedie, AP12
22:00 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
22:10 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12

Sâmbătă, 26 Ianuarie
10:20 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
10:40 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:10 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, Avanpremieră, AG
14:20 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
15:40 The Upside – Comedie, AP12
16:30 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
18:30 Burn The Stage: Love Yourself – Concert, Premieră, AP12
19:10 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
21:30 Glass – Dramă, N15
21:50 Familie de-a gata – Comedie, AP12

Duminică, 27 Ianuarie
10:20 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
10:50 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:30 Cum să-ți dresezi dragonul 3 (dub) 3D – Animație, 3D, Avanpremieră, AG
14:10 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
16:00 The Upside – Comedie, AP12
16:20 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
18:40 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
19:00 Papillon – Crimă, N15
21:30 Glass – Dramă, N15
21:50 Familie de-a gata – Comedie, AP12

Luni, 28 Ianuarie
12:00 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:20 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
14:00 The Upside – Comedie, AP12
14:10 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
16:20 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
16:40 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
19:00 Papillon – Crimă, N15
19:20 Second Act – Comedie, Last Chance, AP12
21:30 Robin Hood – Acțiune, Last Chance, AG
21:50 Familie de-a gata – Comedie, AP12

Marţi, 29 Ianuarie
12:00 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:10 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
14:10 Ralph rupe netu’ (dub) 3D – Animație, 3D, AG
16:00 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
16:40 The Upside – Comedie, AP12
18:40 Papillon – Crimă, N15
19:10 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
21:30 Familie de-a gata – Comedie, AP12
21:50 Glass – Dramă, N15

Miercuri, 30 Ianuarie
12:00 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
14:30 The Upside – Comedie, AP12
16:00 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
17:00 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
18:40 Papillon – Crimă, N15
19:40 Scapă, dacă poți – Acțiune, Avanpremieră, N15
21:30 Calmul dinaintea furtunii – Dramă, Avanpremieră, N15
21:50 Glass – Dramă, N15

Joi, 31 Ianuarie
12:00 Crăiasa Zăpezii: Ținutul oglinzilor (dub) 3D – Animație, 3D, AG
12:30 Asterix: Secretul poțiunii magice (dub) 3D – Animație, 3D, AG
13:50 Drumul unui câine către casă (dub) – Aventuri, Premieră, AG
14:30 The Upside – Comedie, AP12
16:00 Mary Queen of Scots – Biografic, Premieră, AP12
17:00 Destroyer – Acțiune, Premieră, AP12
18:40 Papillon – Crimă, N15
19:40 Scapă, dacă poți – Acțiune, Avanpremieră, N15
21:30 Calmul dinaintea furtunii – Dramă, Avanpremieră, N15
21:50 Glass – Dramă, N15

Advertisement

Monica Vasilescu

Monica Vasilescu este redactor Realitatea.net și profesează ca jurnalist din anul 2007. Și-a început cariera în presa locală din județul Teleorman și a scris la mai multe publicații specializate pe investigații și subiecte anticorupție. A fost corespondent și colaborator al mai multor site-uri de știri în domenii precum: politic, social, eveniment, justiție. Este co-fondator al publicației Liber în Teleorman, premiată în cadrul Galei Superscrieri, în anul 2019, la secțiunea „Presă Locală”, cu diploma pentru "Curaj, Răbdare și Adevăr".

Lasă un răspuns

Your email address will not be published.

Publicitate

Publicitate


Articolul precedent

Deputat Mara Calista: ”Programul pentru școli, încă un eșec al actualei guvernări”

Următorul articol

Ouă contaminate cu Fipronil au apărut și la o fermă din Olt, ce aparține companiei AT GROUP Prod Impex SRL din Drăgănești Vlașca. Scandalul continuă…

Cele mai recente articole de Actualitate