Echipa Universitatea Alexandria, o nouă victorie

în Actualitate

Duminică, pe terenul din localitatea Buzescu, echipa Universitatea Alexandria a întâlnit echipa ACS Fotbal Feminin Baia Mare, pe care a învins-o cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Elena Frîncu în minutul 80. După această victorie formația din Alexandria își consolidează primul loc în Play-out-ul Ligii I de fotbal feminin, cu un număr de 23 de puncte, la două puncte în fața echipei Fair-play București.

Sportivele care au evoluat în partida de ieri: Andreea Pencea, Roxana Șerban (Mădălina Radu 70), Oana Dumitrache, Iulia Iorgoni, Ana Maria Boldeiu, Claudia Pană, Cristina Tudorache, Alexandra Nica, Andra Olaru, Iulia Săvescu și Elena Frîncu. Rezerve neutilizate: Otilia Durlă și Carmen Trifu.

Următorul meci îl vor disputa miercuri, tot la Buzescu, împotriva echipei Universitatea Olimpia Cluj-Napoca, într-un joc contând pentru sferturile Cupei României.