21, noiembrie, 2017
Breaking News:

Universitatea Alexandria, fără înfrângere în deplasare

Duminică, la București, Universitatea Alexandria a întâlnit în etapa cu numărul 7, echipa bucureșteană, Fair Play, scorul final fiind egal 3-3. După o primă repriză în care au primit 3 goluri de la echipa gazdă, jucătoarele Universității s-au trezit după pauză, reușind să revină în joc și să își domine adversarul întreaga repriză, astfel încât să înscrie 3 goluri și să rateze câteva oportunități de a marca. Golurile echipei alexăndrene au fost marcate de Cristina Tudorache, Iulia Savescu și Oana Dumitrache. În urma acestui rezultat, Universitatea Alexandria a urcat pe locul 4 în Liga I, având 8 puncte din 7 meciuri. Pentru Universitatea au jucat: Mirela Abalasei, Georgiana Gologan, Oana Dumitrache, Iulia Iorgoni, Andreea Dita, Cristina Tudorache, Otilia Durla, Andra Olaru, Iulia Savescu, Cristina Sandu, Denisa Geaptar (Claudia Pana 46). Rezerve: Georgiana Seceanu, Patricia Jderu, Ștefania Ivan, Bianca Bugean. Etapa viitoare, Univeristatea Alexandria joacă pe teren propriu împotriva echipei Real Craiova, duminică, începând cu ora 11.00.