17, octombrie, 2018
Breaking News:

Universitatea Alexandria a câştigat al doilea meci pe teren propriu

Duminică, pe stadionul Municipal, echipa locală – Universitatea Alexandria a primit vizita echipei care a câştigat Cupa României la fotbal feminin în vară, CSS Târgovişte. Pentru fetele antrenate de Călin Pistolea a fost al doilea meci în patru zile, însă cu toate acestea au dominat jocul de la un capăt la celălalt, fără a le da vreo şansă adversarelor. La pauză, rezultatul a fost de 4-0 în favoarea echipei gazdă, golurile fiind marcate de Ana Maria Vasile 2, Claudia Pană 2. În repriza a doua au mai marcat Cristina Tudorache, Andra Olaru şi Ana Maria Vasile, rezultatul final fiind de 7-0. Pentru Universitatea Alexandria au jucat următoarele sportive: Andreea Pencea, Georgiana Gologan, Oana Dumitrache (Patricia Jderu 70), Iulia Iorgoni, Genoveva Roşie (Ştefania Ivan 75), Claudia Pană, Cristina Tudorache, Otilia Durlă, Andra Olaru, Iulia Săvescu şi Ana Maria Vasile.
Următorul joc al Universităţii va avea loc pe 10 octombrie, la Odorheiul Secuiesc, într-un joc restant din etapa a doua, urmând ca pe 14 octombrie să întâlnească acasă pe Universitatea Galaţi.