15, noiembrie, 2018
Breaking News:

Rezultatele Campionatului Național de Atletism aer liber – etapa județeană

Monica Vasilescu

atletism

Pentru atleții locului, luna mai a debutat cu o competiție pe care a găzduit-o Alexandria – Campionatul Național de Atletism aer liber – etapa județeană. Alături de atleții CSS Alexandria, antrenați de profesorul Mihai Haită, la concurs au participat și 10 sportivi de la ACS Atletic Delta Chilia Veche, pregătiți de antrenorul Nicolae Sandu, astfel: Simionov Denisa, Lavro Valentin, Sandu Ana Sabina, Velea Radu, Savlovschi Robert, Sumila Maria, Filomencu Carlota, Naumencu Beatrice, Cerianu Gabriela, Morarasu Cătălina.

În derularea evenimentului local, antrenorul de la CSS Alexandria a avut câțiva parteneri pe care s-a bazat. Mihai Haită a mulțumit familiei Bugean pentru cazarea oaspeților, dar și Asociației ”Dor de Alexandria”, condusă de președintele Marius Găina, pentru încă 12 treninguri adăugate la donația făcută în urmă cu câteva luni.

Copiii săi se pregătesc acum pentru Campionatele Naționale de copii și juniori, dar și pentru Cupa Dunării, desfășurată la Chilia Veche, în perioada 29-31 mai 2015. Rezultatele Campionatului Național de Atletism aer liber – etapa județeană sunt următoarele:

Alergare de viteză

Copii 3 – 50 m – feminin

  1. Marin Diana
  2. Gugiu Andreea
  3. Cosman Cristina

Copii 3 – 50 m – masculin

  1. Preda Alexandru
  2. Raicu Alberto
  3. Furnica Adrian

Copii 2 – 60 m – feminin

  1. Ruscu Ioana
  2. Ghita Laura
  3. Ciambru Mihaela

Copii 2 – 60 m – masculin

  1. Dobeanu Gabriel
  2. Coman Lucian
  3. Negru Valentin

Copii 1 – 80 m – masculin

  1. Meliszek Mihai
  2. Dobeanu Daniel
  3. Georgescu Daniel

Juniori 3 – 100 m – feminin

  1. Conceatu Denisa

Juniori 3 – 100 m – masculin

  1. Ranacu Robert

Juniori 2 – 100 m – masculin

  1. Puscaciu Valentin

Alergare de rezistenta

Copii 3 – 300 m – feminin

  1. Marin Diana
  2. Gugiu Andreea
  3. Cosman Cristina

Copii 3 – 300 m – masculin

  1. Preda Alexandru
  2. Raicu Alberto
  3. Furnica Adrian

Copii 2 – 800 m – feminin

  1. Ghita Laura
  2. Ciambru Mihaela

Copii 2 – 800 m – masculin

  1. Negru Valentin
  2. Coman Lucian
  3. Dobeanu Gabriel

Juniori 2 – 800 m – masculine

  1. Puscaciu Valentin

Săritura în lungime

Copii 1 – lungime – masculin

  1. Meliszek Mihai
  2. Dobeanu Daniel

Juniori 3 – lungime – feminin

  1. Conceatu Denisa

Juniori 3 – lungime – masculin

  1. Ranacu Robert

 

Lasă un răspuns