15, decembrie, 2017
Breaking News:

Atleții de la CSS Alexandria, din nou, pe podiumurile județene și naționale

cssAnul competițional 2015 s-a încheiat triumfător pentru sportivii secției de atletism a Clubului Sportiv Școlar (CSS) Alexandria, pregătiți de profesorul Mihai Haită. Ei au fost la două concursuri unde nu s-au mulțumit doar cu participarea, ci au obținut rezultate la probele de cros și cele în sală.

La începutul lunii decembrie, sportivii au luat startul, la Tulcea, la Crosul Zilei Naționale – concurs interjudețean organizat de DJST Tulcea, acolo unde au obținut cinci premii, astfel: Negru Valentin – Loc 2 – Copii 2 – 800 M, Dobeanu Gabriel – Loc 3 – Copii 2 – 800 M, Raicu Alberto – Loc 2 – Copii 3 – 600 M, Gugiu Andreea – Loc 3 – Copii 3 – 600 M, CSS Alexandria – Loc 3 – Clasament Cluburi.

Clubul din Alexandria a participat și la concursul național Cupa de iarnă, în perioada 12-13 decembrie, care a avut loc în sala de atletism din Bacău. La acest concurs au luat parte, la diferite probe și categorii, 434 de atleți – 251 de fete și 183 de băieți – din 40 de cluburi din țară. Atleții legitimați la Alexandria au obținut premii, astfel: Meliszek Mihai – Loc 2 – Copii 1 – Lungime, Raicu Alberto – Loc 2 – Copii 3 – 200 M, Loc 3 – Copii 3 – 50 M.

La aceste competiții au mai participat: Rănacu Robert, Meliszek Mihai, Ghiţă Laura, Ciambru Mihaela, Dobeanu Gabriel, Negru Valentin, Damalan Anda, Raicu Alberto, Preda Alexandru, Gugiu Andreea, Arcudeanu Daniel, Marin Diana, Preda Andreea.

”Au fost concursuri foarte disputate, cu o concurență mare la unele probe, dar sportivii noștri s-au clasat pe locuri foarte bune. Cu toții au avut evoluții onorabile, chiar dacă de data aceasta unii dintre ei nu au urcat pe podium”, a declarat profesorul Mihai Haită.